28 Ekim 2009 Çarşamba

2010 trend rehberi

2009 - 2010 Yeni Sezon Kıyafetleri
1) Siyah deri ceket:

Bu sezonun kuşkusuz en çok öne çıkan trendi; siyah motorcu ceketleri ve aksesuarları. Siyah kısa deri ceketler ve neredeyse üzeri zımbalı her şey bu kışın asi kız trendini oluşturuyor. Siyah deri ceketler kısa elbiselerle ya da dar pantolonlarla kombine ediliyor.


2) Keskin hatlar:

Fütüristik bir hava 2009 kışına damgasını vuruyor hiç kuşkusuz. Siluetlerde keskin hatlar öne çıkıyor özellikle dik omuzlar ve mimari kesimler bu kışın modern görünümünü yakalamak isteyenler için birebir.
3) Bol t-shirtler:

Havalar çok soğumadan bu trendi mutlaka deneyin derim. Boyfriend t-shirt’ü de denilen bu yeni akım üzeri yazılı ya da tamamen düz ya da çizgili her telden bol t-shirt’ü kapsıyor. Bunlar yüksek belli etekler ve pantolonlarla en fazla kendini belli ediyor. Havalar soğuyunca üzerine giyeceğiniz ceketler ise imdadınıza koşacak.4) Şeker pembesi:

Kış ve sonbahar kimimize gri tonları hatırlatsa da podyumlarda bu sene pembenin gücü hâkim; farklı tonlarda pembenin en göz alıcı ya da dinlendirici tonları bu kış mutlaka sizin de gönlünüzü çelmeli. Pembe bir elbise edinmeden bu kışı geçirmeyin deriz.


5) 80’ler:

80’li yılların ilk seneleri... Diskonun hüküm sürdüğü çılgın günler hatta diskonun son ve en iyi günleri de diyebiliriz. Her sene farklı şekillerde ortaya çıkan bu trend bu sene de özellikle Gucci’nin kış koleksiyonuyla tekrar gündeme geliyor. 80’lerin kalıplarındaki çarpıcı elbiseleri düz kenarlı büyük güneş gözlükleri tamamlıyor. Bu gözlükleri gece bile takabilirsiniz.

6) Acidwash:

Eski pek giymediğiniz jean’leri atmak yerine bu sezonun en çılgın trendlerinden birini uygulayarak onları çamaşır suyuna batırabilirsiniz. İşte size bambaşka yepyeni bir jean; elinize makası alarak da yaratıcılığınızı konuşturabilirsiniz.

7) Bondaj:

İşte kışın en seksi trendlerinden biri. Bondaj görünümlü kesimler ve asimetrik kalıplarda elbiseler. Tabii ki de siyahın hâkim olduğu bu akım özellikle avant-garde tasarımcıların bu sezon için medar-ı iftiharı!


8) Drape:

Drapeli kumaşlar da bu sezonun hem rahat hem de şık trend takipçilerini oldukça mutlu edecek. Farklı renklerde drapeli ve dökümlü kumaşlar elbiselerden ayakkabıya kadar birçok yerde karşımıza çıkıyor.
9) Kalın örgü:

Soğuk kış gecelerinde ‘ne giymeliyim’ diye kara kara düşünmeyin. Kalın örgülü hırkalar ya da elbiseler sizi bu kışın karlar kraliçesi yapabilir.10) Büyük kolyeler:

Büyük derken gerçekten de abartıyoruz. Aşırı büyük kocaman! Hem de farklı şekillerde dev taşlar uyumsuz renkler şişman toplar. Hayal gücü sınırlarını aşan bu kolyeler özellikle Lanvin ve Oscar de la Renta gibi tasarımcıların bu seneki gözdesi.


Hiç yorum yok: